IZBERI SEBE NE KAJENJA

Spoštovani, obveščamo vas, da so ob letošnjem svetovnem dnevu tobaka, 31. 5. 2024, na Ministrstvu za zdravje začeli akcijo ozaveščanja za preprečevanje uporabe tobačnih in povezanih izdelkov, ki je namenjena mladim. S sloganom »Izberi sebe, ne kajenja«, otroke in mladostnike na prijeten način nagovarjajo, naj namesto kajenja izberejo sebe in jih spodbujajo k zdravemu življenjskemu slogu. Akcija poteka v medijih in na socialnih omrežjih. Za njeno še večjo prepoznavnost in učinkovitost vas prosimo, da še pred začetkom počitnic, video »Izberi sebe, ne kajenja«, avtorja Roberta Petana, v čim večji meri delite tudi v šolskem prostoru, s pomočjo šolskega radia in drugih kanalov, preko katerih šole nagovarjate učence in dijake. Video je dostopen na povezavi: