Tudi na Osnovni šoli Žetale smo se pridružili vseslovenskemu projektu Pišem z roko. Letošnja tema Zapisi časa o nas je bila zelo široka in je dopuščala veliko možnosti za ustvarjanje.

Učenci razredov, kjer smo se odločili za sodelovanje, so pri slovenščini in razrednih urah brskali po svojih spominih in razmišljali o sebi in svojih željah, zanimanjih, prijateljstvih, načrtih … ter v zvežčič zapisali in ustvarili svoje spomine za prihodnost.

Zvežčič bodo shranili za takrat, ko bodo nekaj let starejši, petošolci pa jih bodo prejeli, ko se bodo čez dvajset let z razrednikom srečali na obletnici valete.

Brskanje po drobni knjižici jih bo vrnilo v leto 2024 in jih spomnilo tudi na to, kako pomembno je, da ohranimo pisano besedo.