V torek 23. 1. 2024 je našo šolo, v spremstvu vodje kabineta predsednika Ustavnega sodišča Republike Slovenije Katarine Ratoša, obiskala ustavna sodnica dr. Špelca Mežnar.

Obisk tako pomembne predstavnice naše države je bil za našo šolo poseben dogodek. Dr . Mežnarjeva je učencem 7., 8. in 9. razreda na sproščen in s konkretnimi primeri podkrepljen način predstavila vlogo in pomen Ustavnega sodišča, način odločanja v posameznih primerih, pot do položaja ustavnega sodnika…

V spomin na srečanje je vsak učenec prejel svinčnik, šola pa Ustavo Republike Slovenije v stripu.

Ustavni sodnici dr. Špelci Mežnar smo se za obisk naše šole ter za zanimivo in poučno predstavitev zahvalili z zbornikom našega kraja.

Miran Železnik