Petek, 22. 09. 2023

V okviru Evropskega tedna trajnostne mobilnosti smo na dan slovenskega športa izvedli športni dan. Na ta dan ni bilo organiziranih avtobusnih prevozov v šolo. Učenci so v šolo pešačili organizirano. »Pešbusi« so svojo pot pričeli na izhodiščnih avtobusnih postajah in po poti »pobirali« učence.  Poti so bile načrtovane po vnaprej določeni trasi in ob dogovorjenem času ter v spremstvu zaposlenih na šoli. Po skupnem prihodu v šolo, so učenci od 4. do 9. razreda spoznavali različne športe (namizni tenis, plezanje in dvoranski hokej), ter se pomerili v jesenskem kros. Ob lepem vremenu in v dobri družbi so se učenci pomerili med sabo v teku na 1000 m. Pri učencih je najhitrejši čas dosegel Tomaž Korez, pri učenkah pa Marija Furman.

Benjamin Lipnik