Dirka po Sloveniji 2023, Majšperk

Z učenci od 6. do 9. razreda smo v četrtek 15. 6. 2023 izvedli športni dan. Kot že veleva naša tradicija, smo se odpravili na kolesarjenje po občini Žetale. Po pregledu koles in kolesarske opreme smo krenili proti Varvaselam in naprej do mejnega prehoda Gruškovje. Po povratku v šolo smo se najprej okrepčali in si nabrali novih moči, saj smo se podali do Majšperka. V četrtek je namreč potekala 3. etapa Dirke po Sloveniji. Eden izmed letečih ciljev je bil tudi v centru Majšperka. Skupaj z učenci domače šole smo si ogledali izmeno zanimiv dogodek. Nato smo se osvežili s sladoledom in s kolesi vrnili v Žetale. Po prihodu v naš cilj smo bili vsi prijetno utrujeni in veseli, da smo premagali več kot štirideset kilometrov dolgo pot.

Benjamin Lipnik

Kolesarji iz Žetal