TEDEN UMETNOSTI V ŠOLI 2022, V OKVIRU SVETOVNEGA UNESCO TEDNA UMETNOSTI

23. – 29. maj 2022

Šole si ne znamo predstavljati brez umetniške ustvarjalnosti mladih. Zato UNESCO vsako leto posveti en teden v maju ozaveščanju pomenu likovne umetnosti.

Namen projekta je spodbuditi k razmisleku o pomenu in vlogi umetnosti v izobraževalnem sistemu in našem vsakdanjem življenju ter opozoriti na vlogo in pomen umetnosti v življenju vsakega človeka.

Tema letošnjega Tedna umetnosti v šoli in vrtcu je bila »Umetnost, okolje in človek«.

Na šoli smo ta dogodek obeležili z likovno razstavo izdelkov naših učencev. Izdelki so nastali pri predmetu Likovna umetnost in Likovno snovanje. K projektu so se priključili tudi učitelji in učenci 1. triade.

S prispevki učencev bomo sodelovali tudi pri izdaji zbornika, ki bo izšel novembra.

Upamo, da bodo tudi naši prispevki pripomogli, da opozorimo na vseživljenjski pomen in vlogo umetnosti v našem življenju.

Ana Bedenik