V sredo, 3. 4. 2019, je ob merilniku hitrosti v Žetalah,  potekala svečana otvoritev, ki jo je organizirala Občina Žetale.

Občina Žetale je skupaj z Direkcijo Republike Slovenije za infrastrukturo zgradila dva pločnika ter označila in osvetlila prehod za pešce pri OŠ Žetale. Skupaj s Siproniko d. o. o. in Zavarovalnico Triglav d. d., so namestili merilnik hitrosti. Vsi ti projekti pomembno vplivajo na varnost vseh udeležencev v prometu.

Ob nagovoru župana, besedi gostov in uradni otvoritvi, je 5 učencev naše šole (Julija Šolman, Maj Korez, Žiga Bukvič, Tomaž Korez in Nik Kerle) sodelovalo s kratkim kulturnim programom. Ob recitaciji o prometu in izbrani glasbi, so učenci podali pomembno sporočilo:

» Nikoli se ne mudi tako zelo, da bi bilo vredno zaradi tega hiteti in tvegati življenja. Vse lahko počaka, zato v prometu nikoli ne hitimo! Skupaj lahko promet umirimo! Pa srečno!«

koordinatorka prometne vzgoje