Sobota 29. septembra za učence naše šole ni bila navadna sobota, ampak sobota, ko smo morali v šolo. Tokrat s seboj nismo imeli težkih šolskih torb, saj smo imeli športni dan. Učenci od 1. do 5. razreda so se peš odpravili do Debele bukve , ko so prišli do šole, pa so imeli še čistilno akcijo. Učenci višjih razredov smo se odpravili na pohod po Žetalah. Hodili smo tako dolgo, da so nas že pošteno bolele noge. Del poti smo hodili tudi po gozdu, kjer smo nabirali slastne kostanje. Nabrali smo jih ogromno. Ko smo prišli nazaj do šole, smo se odpravili še na čistilno akcijo. Nato smo se dobre volje, a hkrati  utrujeni,  odpravili domov, kajti vedeli  smo, da smo naredili nekaj dobrega zase in za naravo.

Jakob Černejšek, 6. razred