VODNA ŠOLA

Projekt VODNA ŠOLA

V začetku šolskega leta smo se odločili, da  se v tem šolskem letu pridružimo projektu Vodna šola.

Voda je življenjsko pomembna tekočina. Predstavlja kar 60 – 70 odstotkov naše telesne teže in je nujno potrebna za skoraj vsako telesno funkcijo. Primerna oskrba z vodo je nujna za optimalno zdravje in delovanje možganov. Ljudje običajno pijejo, ko začutijo žejo. Toda v okolju, kjer se veliko dogaja, tako kot v šoli, lahko učenci in zaposleni zlahka pozabijo na žejo.

Cilj projekta Vodna šola je ozaveščanje učencev, učiteljev, delavcev šole in staršev o pomembnosti pitne vode iz pipe za zdravjedobro počutje in ohranjanje okolja.

Vodna šola pomeni, da:

• učenci večkrat na dan pijejo vodo iz pipe,
  • imajo učenci dostop do sveže pitne vode iz pipe,
  • imajo svoje steklenice, plastenke, bidone,
  • v šoli ni mogoče kupiti sladkih pijač in otroci jih ne prinesejo od doma,
  • učitelji v razredu pijejo vodo (so vzorniki) in učence spodbujajo, da pijejo dovolj (imajo pravila pitja vode, opomnike).

V okviru projekta bomo:

• spodbujali pitje vode med odmori in med poukom (minuta za vodo, vodna pavza),
  • spodbujali pitje samo vode in nesladkanega čaja,
  • pili vodo iz svoje steklenice,
  • tudi učitelji pili vodo in bomo zgled učencem,
  • s pitjem vode iz pipe se bomo tudi vse bolj zavedali, kako pomembno in dobro je, da si lahko natočimo čisto in kvalitetno vodo in da moramo poskrbeti, da tako tudi ostane,
  • ob svetovnem dnevu voda izvedli naravoslovni dan z medpredmetnim povezovanjem.

Valerija Krivec, koordinatorka projekta