Kako se počutiš?

V letošnjem šolskem letu smo se v skladu z našimi zasledovanimi cilji glede vzgoje in opažanji po epidemiji, odločili, da se priključimo projektu Unicefa, Kako se počutiš. Projekt je namenjen izboljšanju duševnega zdravja otrok in mladostnikov in njihovemu opolnomočenju za prepoznavanje duševnih stisk pri sebi in/ali drugih ter iskanju ustrezne pomoči oz. samopomoči. V ta namen se bo celoten kolektiv udeležil dveh izobraževanj za pedagoge, izobraževanje pa se bo izvedlo tudi za starše. Hkrati bomo v vseh razredih izvedli 10 delavnic na temo čustev, stresa, tesnobe, pozitivnosti, obvladovanja jeze, osamljenosti, odnosov, sreče, sočutja in empatije ter funkcionalnega izražanja čustev. Doseženo bomo evalvirali z uporabo vprašalnika ob začetku in ob koncu izvedenega projekta.

Koordinatorka projekta, Katarina Kirbiš