Na Ministrstvu za digitalno preobrazbo se zavedajo pomembnosti digitalne vključenosti in vedno večjega pomena le-te v prihodnje. V ta namen si prizadevajo, da imajo vsi otroci enake možnosti pri pridobivanju digitalnih kompetenc in varnem sodelovanju v digitalni družbi, zato so za šoloobvezne otroke iz socialno najbolj ranljivih okolij vzpostavili mehanizem za pridobitev brezplačnih prenosnih računalnikov.

V okviru mehanizma so v novem tretjem javnem pozivu kot upravičenci opredeljeni, posamezniki, ki izpolnjujejo naslednje pogoje:

• prejemajo otroški dodatek in so uvrščeni v razpon med prvim in vključno šestim dohodkovnim razredom oziroma je rejnik z denarnim prejemkom v višini otroškega dodatka, kot je določen za najnižji dohodkovni razred za prvega otroka;
  • imajo vsaj enega otroka, ki je vključen v osnovnošolsko izobraževanje.

Vabljeni, da izpolnite vlogo. Če boste potrebovali pomoč pri izpolnjevanju, vam je na voljo šolska svetovalna služba.

RAZPIS

VLOGA