Spoštovani, obveščamo vas, da so ob letošnjem svetovnem dnevu tobaka, 31. 5. 2024, na Ministrstvu za zdravje začeli akcijo ozaveščanja za preprečevanje uporabe tobačnih in povezanih izdelkov, ki je namenjena mladim. S sloganom »Izberi sebe, ne kajenja«, otroke in mladostnike na prijeten način nagovarjajo, naj namesto kajenja izberejo sebe in jih spodbujajo k zdravemu življenjskemu slogu. Akcija poteka v medijih in na socialnih omrežjih. Za njeno še večjo prepoznavnost in učinkovitost vas prosimo, da še pred začetkom počitnic, video »Izberi sebe, ne kajenja«, avtorja Roberta Petana, v čim večji meri delite tudi v šolskem prostoru, s pomočjo šolskega radia in drugih kanalov, preko katerih šole nagovarjate učence in dijake. Video je dostopen na povezavi: