TEDEN UMETNOSTI V ŠOLI 2024

20. – 26. maj 2024

Medresorski projekt Teden umetnosti v šoli in vrtcu poteka v slovenskem prostoru že peto leto zapored z namenom spodbujanja in vključevanja umetnosti in kulture v vzgojno-izobraževalni proces.

V letošnjem letu je projekt podnaslovljen JAZ, TI, MI. Tema ne nagovarja le posameznika v njegovi edinstvenosti (JAZ), ampak izpostavlja tudi pomen medsebojnega odnosa (TI) ter skupne ustvarjalnosti, sožitja in povezanosti v družbi (MI). Letos je poudarjen umetniški pogled na posameznika in njegovo delovanje v skupnosti – empatijo in solidarnost, sobivanje in povezovanje, socialno in čustveno uresničevanje.

Na naši šoli smo dogodek obeležili z razstavo likovnih del učencev naše šole, ki so nastala pri urah Likovne umetnosti in Likovnega snovanja.

Ana Bedenik