SLOVO OD GOSTITELJEV

16. maj 2024 – 5.dan

Zjutraj smo vstali in pojedli zajtrk. Nato smo se z avtobusom odpeljali do šole. Ko smo prišli tja, so nas gostitelji pozdravili in odpeljali v večnamenski prostor, kjer so nam pokazali njihov tradicionalni ples. Občudovali smo noše in njihove spretne korake. K plesu so povabili tudi nas. Kljub gneči smo ujeli nekaj korakov in zaplesali z njimi. Ko smo končali, smo odšli v učilnico, kjer smo dobili manjša darilca in se poslovili od gospe Viktorije, naše gostiteljice. Odločili smo se, da se odpravimo v Narodno umetniški muzej. Ogledali smo si umetnine litovskega slikarja in glasbenika Čiurlionisa. Po ogledu muzeja smo se poslovili od učencev iz partnerskih šol. Sledil je počitek v hotelu. Popoldan smo se ob reki Neris sprehodili do parka z igrali in fitnes napravami. Ta dan smo šli na večerjo sami. Skupaj smo se odločili, da bomo tokrat jedli suši. Nekateri so ga poskusili prvič in so bili prijetno presenečeni nad svežino in okusom. Nato smo odšli na sprehod in se malo zabavali na igralih blizu hotela. Kasneje smo se družili v sobi, igrali družabne igre, se smejali in jedli sladkarije. Celotna dogodivščina nam bo ostala v prijetnem spominu, saj smo se med izmenjavo še bolj povezali in kar je najpomembnejše, uživali.

Anamarija Gajser