V petek, 14. 10. 2022 smo na Osnovni šoli Žetale v okviru dejavnosti v počastitev občinskega praznika izvedli športni dan z naslovom »Pohod, kostanji in kres. Dan dejavnosti je potekal drugače, kot običajno. Šolski prevozi so učence pripeljali  v šolo od 12. ure dalje. Učenci so se najprej zbrali v telovadnici, kjer so se pomerili v različnih športnih igrah. Prav tako smo vsi preizkusili naše plezalne sposobnosti. Na zunanjem travnatem igrišču sta bila pripravljena tudi dva napihljiva igrala, katera so učenci seveda preizkusili in zelo uživali. Po kosilu je potekal krajši kulturni program in sprejem prvošolčkov v šolsko skupnost. Ob 16.00 smo se zbrali pred šolo. Odpravili smo se na pohod po občini Žetale. Na medgeneracijskem druženju so se nam pridružili starši, bratje, sestre, dedki in babice. Ko smo prispeli nazaj do šole, so učenci 9. razreda slavnostno prižgali kres in naše druženje se je nadaljevalo s kostanjevim piknikom in slastnimi palačinkami.

Benjamin Lipnik