Drage učenke in učenci, spoštovani starši in cenjeni zaposleni

V torek, 26. januarja 2021 se v šolo vračajo učenci in učenke 1., 2. in 3. razreda, a ker epidemije še ni konec vsi potrebni ukrepi za zaščito otrok in zaposlenih ostajajo oziroma so za preprečevanje širjenja SARS-CoV-2 še nekoliko zaostreni. Zato se bomo na OŠ Žetale obnašali odgovorno in v največji možni meri upoštevali priporočila in navodila pristojnih služb in organov, vse z namenom LAŽJE SLEDLJIVOSTI STIKOV ob morebitni okužbi ali suma nanjo.

Ker je virus COVID-19 še vedno tu nekje med nami, še vedno prisoten in preži na nas – pravijo strokovnjaki, ponavljam in poudarjam naslednje:

Za vse, učence in zaposlene, še vedno kot doslej, ali še bolj velja, da je pri nas, ob kvaliteti pouka, na

1. mestu VARNOST

Pouk in druge aktivnosti potekajo precej drugače. Vsemu kar počnemo pa so podlaga priporočila NIJZ in navodila Zavoda Republike Slovenije za šolstvo ter pristojnega ministrstva (MIZŠ) – vse DO PREKLICA jih bomo vsi UPOŠTEVALI!

Za zmanjšanje tveganja okužbe bomo najprej implementirali to, kar smo že usvojili, to pa so SPLOŠNI HIGIENSKI UKREPI in ZDRAVSTVENE OMEJITVE (na kar vas po celi šoli in zunaj nje opozarjajo in seznanjajo talne oznake, piktogrami in infografike):

• V ŠOLO PRIHAJAJO SAMO ZDRAVI UČENCI
  • VSTOP STARŠEM in drugim NENAJAVLJENIM OSEBAM NI DOVOLJEN, NAJAVLJENE pa nosijo OBVEZNO MASKO
  • VZDRŽEVANJE MEDSEBOJNE RAZDALJE (1,5 – 2 m) – preprečevanje kapljičnega prenosa
  • KLJUK OKEN IN VRAT se učenci ne dotikajo – le učitelji in/ali čistilke
  • V GARDEROBI ima vsak učenec označen svoj prostor, se v njej NE ZADRŽUJE, se preobuje v copate in takoj odide v matično učilnico
  • REDNO UMIVANJE ROK IN ČIŠČENJE/RAZKUŽEVANJE POVRŠIN/PREDMETOV – preprečevanje kontaktnega prenosa
  • HIGIENA KIHANJA IN KAŠLJANJA – infografike
  • UPORABA ZAŠČITNIH MASK je za zaposlene v šoli obvezna povsod, za učence pa je obvezna izven matičnih učilnic in na šolskem prevozu, torej v učilnici, ob upoštevanju varnostne razdalje ni nujna, pri gibanju znotraj šole pa je
  • ZRAČENJE PROSTOROV JE PO VSAKI URI NUJNO – izvaja ga učitelj in/ali čistilka (ob lepem vremenu so lahko okna ves čas odprta
  • V PRIMERU SUMA OKUŽBE (povišana tel. temp., kašelj, kihanje, izcedek iz nosu, bolečine v žrelu, …)  RAVNAMO ODGOVORNO – in po navodilih NIJZ – v šoli imamo predvideno SOBO ZA IZOLACIJO in PROTOKOL (natančen, akcijski načrt ravnanja)
  • STIKI STARŠEV S ŠOLO in GOVORILNE URE zaenkrat ostajajo na daljavo – piktogrami na vratih – so pa v tem času stiki izredno pomembni, zato priporočamo, da se jih še bolj kot doslej poslužujete

Vaše razredničarke, učitelji, vodstvo in drugi zaposleni vas z veseljem pričakujemo.

DOBRODOŠLI NAZAJ!

dr. Silvestra Klemenčič,