V soboto, 11. maja 2019, smo obeležili dan šole. V okviru športnega dneva smo svečano predali namenu nove objekte, ki so bili zgrajeni v sklopu projekta MEDGENERACIJSKI IZZIVI. V tem projektu so sodelovali štirje partnerji: OŠ Žetale, ŠD Žetale, DU Žetale in PGD Žetale.

Na prireditvi se je zraven učencev zbralo lepo število staršev, predstavnikov društev in občine ter drugih obiskovalcev. Vsi so lahko preizkusili svoje spretnosti v balinanju, ruskem kegljanju, disk golfu, skoku v daljino in igranju nogometa ali pa kot gledalci spodbujali nastopajoče.

Dan smo zaključili nekoliko nostalgično – s prižigom kresa devetošolcev.

Po odzivu udeležencev lahko sklepamo, da so bili zelo veseli novih možnosti druženja in rekreacije. Upamo lahko, da bodo nove pridobitve čim bolj zasedene, kajti le tako bodo služile svojemu namenu.

Pri pripravi in izvedbi projekta ter pri poteku prireditve je sodelovalo veliko ljudi. Vsem še enkrat iskrena hvala za pomoč in sodelovanje.

Nekaj utrinkov sobotnega dogajanja si lahko ogledate v spodnji galeriji.

Miran Železnik