VARNA RABA INTERNETA

safe.si

V sklopu dejavnosti ob Dnevu varne rabe interneta v mesecu februarju bomo izvedli delavnice na temo spleta in spletnih tehnologij v vseh razredih na šoli. Udeležili se bomo natečaja na temo varne rabe interneta.

Glavni namen tega projekta je promocija varne in odgovorne rabe tehnologij, predvsem med otroki in mladostniki. Problemi, ki so povezani z otrokovim življenjem na spletu, se pogosto prenašajo v šolo. Vodilna tema ob Dnevu varne rabe internete se vselej nanaša na odgovornost, ki jo imamo vsi uporabniki pri ustvarjanju varnejšega in prijaznejšega spletnega prostora. Otroci in mladi, starši in skrbniki, učitelji, svetovalni delavci, tudi industrija in politiki, prav vsi pri tem igramo pomembno vlogo! Ob vsesplošnem navdušenju nad novimi tehnologijami, brezplačnimi spletnimi izobraževanji in poplavo informacij vse prepogosto pozabljamo na temnejšo plat, ki nam jo ob vsem dobrem prinašajo sodobne tehnologije.

Koordinatorka projekta, Helena Topolovec