VARNA RABA INTERNETA

Vsako leto februarja obeležimo dan varne rabe interneta in mobilnih naprav. Glavni namen tega posebnega dne je promocija varne in odgovorne rabe tehnologij, predvsem med otroki in mladostniki. Problemi, ki so povezani z otrokovim življenjem na spletu, se pogosto prenašajo v šolo. V času šolanja na daljavo, smo še posebej izkusili kako pomembno je, da jo znamo tehnologije uporabljati na način, ki pozitivno prispeva k našemu splošnemu fizičnemu in psihičnemu dobremu počutju in zdravju. Ob vsesplošnem navdušenju nad novimi tehnologijami, brezplačnimi spletnimi izobraževanji in poplavo informacij vse prepogosto pozabljamo na temnejšo plat, še posebej pri otrokih in mladostnikih, in sicer, da mora biti čas, ki ga otrok preživi pred ekrani omejen.

Na Osnovni šoli Žetale bomo v mesecu februarju po razredih pripravili razredno uro, delavnico, debato, posvet, srečanje ali katerokoli drugo aktivnost, ki bo spodbujala k  čimbolj odgovorni rabi interneta in mobilnih naprav, seveda pa bomo pri vseh šolskih aktivnostih učence vse leto spodbujali in učili odgovornega ravnanja.

Helena Topolovec, koordinatorka projekta