V ponedeljek, 17. junija 2024, smo tudi uradno zaključili letošnjo bralno sezono za učence od 4. do 9. razreda.

Pod mentorstvom učiteljic Brigite Seidl, Saše Peršoh in Lidije Šešerko je bralni podvig uspel 29 učencem, Julija Šolman in Tomaž Korez pa sta zlata bralca, ki sta bralno značko osvojila vseh devet let.

Po krajših pozdravnih besedah so se učenci, razdeljeni v skupine, preizkusili v petih zelo raznolikih izzivih, povezanih z Mačkom Murijem, s Piko Nogavičko, Kekcem, Petrom Klepcem in z Martinom Krpanom. Namen nalog je bil razvozlati končno geslo, ki se je glasilo Branje mi je v veselje.

Ko so predstavili hudomušne pesmi iz zbirke Mali črv Oto in druge golazni, so učenci prejeli zaslužena priznanja in manjšo nagrado za svoje branje. Zaploskali smo tudi zlatima bralcema in razglasili zmagovalce izziva Književni junaki okoli nas.

Večer se je zaključil s peko hrenovk in prijetnim druženjem ob tabornem ognju, po branju ob soju svetilk pa smo počasi utonili v spanec na blazinah v šolski telovadnici.

Ob zajtrku smo bili enotnega mnenja, da se branje splača. 😊

S. Peršoh