2. dan – 13. maj 2024

Zjutraj smo se po zajtrku odpravili na avtobus, ki nas je odpeljal do litovske šole. Na avtobusu smo srečali učence in učitelje iz Nemčije. Ko smo prišli v šolo, smo spoznali še ostale udeležence projekta iz Litve. Nagovorili sta nas ravnateljica in koordinatorka in nam povedali nekaj besed o šoli ter nam zaželeli prijetno bivanje v Kaunasu. Razdelili so nas v dve skupini in nam razkazali šolo. Videli smo razrede, knjižnico, laboratorij za eksperimente in majhen park na sredini šole. Po ogledu šole smo sodelovali pri uri litovščine. Učili so nas povedi, ki se težko izgovarjajo tudi v njihovem jeziku. Ko nam je to  uspelo, so nam povedali nekaj zanimivosti o kraju in nam predstavili tradicionalne litovske jedi, ki jih ob obisku Litve moramo poskusiti. Po kosilu smo se z avtobusom odpeljali v stari del mesta, kjer smo po skupinah raziskovali znamenitosti mesta npr. Yard Gallery, mestno hišo, cerkev sv. Mihaela, srednjeveški grad Kaunas, hišo Perkunas. Videli smo tudi trg Virnybés. Po opravljenih nalogah smo se vrnili v hotel. Zvečer smo se zabavali ob igranju družabnih iger. Preživeli smo prijeten, zanimiv in naporen dan z vrstniki iz Nemčije in Litve.

Maj Korez