Skoči na glavno vsebino
(02) 761 99 10 os.zetale@guest.arnes.si
ROBOTEHNIŠKI DAN

ROBOTEHNIŠKI DAN

V torek, 14. 11. 2023, smo z učenci prve triade izvedli tehniški dan. Pod vodstvom mentorjev Zavoda 1-2-3 so učenci ustvarjali s pomočjo lego kock. Učenci so se ob lego izzivih sprostili, ustvarjali in bili zelo navdušeni in dan dejavnosti je prehitro minil.

Naši izdelki

VZGOJA IN IZOBRAŽEVANJE V 21. STOLETJU – IZZIVI IN REŠITVE

VZGOJA IN IZOBRAŽEVANJE V 21. STOLETJU – IZZIVI IN REŠITVE

Spoštovani starši!
Vabimo vas na brezplačna predavanja in strokovno razpravo z okroglo mizo o vzgojno-izobraževalnem sistemu v Republiki Sloveniji, ki bo 28. novembra 2023, ob 17.30,na Alma Mater Europaea – ECM, Slovenska ulica 17, Maribor.
Priznani strokovnjaki se bodo v okviru predavanj in odprte razprave dotaknili najbolj perečih izzivov vzgojno-izobraževalnega sistema v Sloveniji.

prof. dr. Sebastjan KRISTOVIČ, predstojnik študijskega programa za izpopolnjevanje Logopedagogika, profesor, raziskovalec in strokovnjak iz področja vzgoje, izobraževanja, logoterapije/eksistencialne analize in duševnega zdravja na Alma Mater Europaea ter direktor Mednarodnega inštituta za psihoterapijo in uporabno psihologijo.
Naslov predavanja: Holistični vzgojno-izobraževalni pristop za 21. stoletje – nujnost celovite prenove
dr. Anica MIKUŠ KOS, doktorica medicine, specialistka otroške psihiatrije, bila je vodja Svetovalnega centra za otroke in mladino, še vedno pa je predsednica Slovenske filantropije in še vedno večino svojega časa posveča otrokom in družinam v stiski, za svoje izjemno delo je prejela že vrsto priznanj, bila je tudi med nominirankami v akciji 1000 žensk za Nobelovo nagrado za mir 2005.
Naslov predavanja: Vprašanja človečnosti in duševnega zdravja naših otrok
mag. Maruška ŽELJEZNOV SENIČAR, predsednica Društva šolskih svetovalnih delavcev Slovenije in strokovni vodja MIB d.o.o. in MIB EDU.
Naslov predvanja: Uspešen otrok – vrtec, šola in starši v skupni nalogi
Tatjana VAUPOTIČ ZEMLJIČ, učiteljica, svetovalna delavka in 26 let ravnateljica OŠ Ljudski vrt. Ravnateljica, ki jo krasijo večletne bogate delovne izkušnje iz različnih področij VIZ. Izhaja iz učiteljske družine, ki je v malem kraju delovala na vseh področjih, v skrbi za razvoj kraja. Svoje pedagoško delo razume kot poslanstvo, ki ga ne bi smeli opravljati ljudje, ki pedagoškega poklica ne nosijo v srcu in ga ne živijo.
Naslov predavanja: Osnovna šola – servis ali vzgojno-izobraževalna ustanova?
Lara ROMIH, predsednica Zveze aktivov svetov staršev Slovenije (ZASSS), mati treh otrok, arhitektka projektantka, s svojim birojem že 15 let. Prav toliko časa je tudi v Svetu staršev Brinjske Grosupeljske OŠ, kjer je bila 8 let predsednica, 4 let predsednica Aktiva Svetov staršev grosupeljske UE in zdaj tretje leto predsednica Zveze Aktivov svetov staršev Slovenije. Prostovoljstvo ji je tako rekoč samoumevno, kljub zavedanju, da spremembe v šolskem prostoru potekajo izjemno počasi. »Pomembno je ne obupati.«
Naslov predavanja: Biti starš otroka v šoli ali vrtcu – izzivi in rešitve
Vsak udeleženec prejme brezplačno prvo poglavje nove monografije (skrajšana verzija o logopedagogiki …): Holistični pristop na področju vzgoje, izobraževanja in duševnega zdravja ter Strateški načrt prenove vzgojno-izobraževalnega sistema v RS.

Prijava na dogodek
*Zaradi omejenega števila mest (v živo ali on-line) je potrebna predhodna prijava. 
V kolikor se odločite za on-line spremljanje dogodka, boste po prijavi prejeli povezavo do srečanja.
Vljudno vabljeni!
SPLETNI SEMINAR ZA STARŠE O OBJAVLJANJU INFORMACIJ O OTROCIH NA INTERNETU

SPLETNI SEMINAR ZA STARŠE O OBJAVLJANJU INFORMACIJ O OTROCIH NA INTERNETU

Na Točki osveščanja o varni rabi interneta Safe.si bomo v sredo, 29. novembra 2023, ob 18. uri pripravili spletni seminar za starše z naslovom Ali naj objavim? – Na kaj biti pozoren pri objavljanju o otrocih na internetu.

Številni starši in skrbniki radi delijo svoje veselje in ponos povezan z otroki preko družbenih omrežjih in preko drugih spletnih storitev z drugimi. Pri tem pa se pogosto ne zavedajo, kje je meja primernega in neškodljivega in nehote otroku lahko povzročijo neprijetnosti.

Kadar starš ali skrbnik na internetu v preveliki meri deli informacije in druge podatke (zapise, fotografije, videoposnetke) o svojem otroku ali pa so ti občutljivi in neprimerni za javno objavo govorimo o sharentingu.

V enournem spletnem seminarju bo dr. Benjamin Lesjak, sodelavec Safe.si, pravnik in predavatelj na Safe.si predavanjih za starše in učitelje, govoril o problematiki objavljanja fotografij, video posnetkov in drugih informacij o otrocih na internetu, predvsem družbenih omrežjih. Problematiko bo predstavil s pravnega vidika, vidika otroka in vidika starša. Pojasnil bo, kaj je primerno objavljati, kakšne objave lahko otroku škodujejo in na kakšen način ter česa ne smemo objavljati.

Vabimo vas, da se prijavite na ogled seminarja, ki ga bo mogoče spremljati preko YouTube. Vprašanja, povezana s temo, lahko oddate že pri prijavi in predavatelj jih bo skušal vključiti v predavanje. Če pa se vam bo kakšno vprašanje porodilo med predavanjem, pa ga boste lahko posredovali in predavatelj bo na izbrana vprašanja odgovoril ob koncu seminarja. Posnetek seminarja bo na voljo prijavljenim takoj po zaključku.

  • Datum: 29. 11. 2023
  • Ura: 18:00 – 19:00
  • Prijava >>
TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK 2023

TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK 2023

17. novembra 2023 smo praznovali dan slovenske hrane in izvedli že trinajsti Tradicionalni slovenski zajtrk.

Letošnji plakat za Tradicionalni slovenski zajtrk krasi ilustracija naše priznane ilustratorke Ančke Gošnik Godec iz ljudske pravljice Bogata in uboga sestraPravljica in ilustracija sta objavljeni v knjigi Babica pripoveduje.

Osrednja tema, ki je letos posebej izpostavljena je kruh. K temu spodbuja tudi letošnji slogan »Kruh za zajtrk – super dan!«

K zajtrku tradicionalno sodijo med, jabolko, mleko in kmečki kruh. Tudi letos sta nam med podarila lokalna čebelarja, g. Silvo Bukšek in gospod Avgust Bedenik, za kar se jima najlepše zahvaljujemo. Mleko in jabolka smo nabavili pri lokalnih pridelovalcih.

Valerija Krivec

Dostopnost