Skoči na glavno vsebino
(02) 761 99 10 os.zetale@guest.arnes.si

V četrtek, 25. 5. 2023 se je šolska atletska ekipa udeležila področnega atletskega tekmovanja v Slovenski Bistrici. Naši učenci so ponovno dokazali, da so narejeni iz pravega testa. Praktično vsi so izboljšali svoje rezultate iz medobčinskega tekmovanja. Doseženih je bilo tudi kar nekaj šolskih rekordov. Izjemno se je izkazala šolska štafeta 4 x 100 m, ki se je spustila pod »magičnih« 50 sekund. Zelo blizu medalji je bil tudi Aleks Kröpfl, ki je za 3. mestom zaostal samo za nekaj stotink. Največji uspeh pa je dosegel Žiga Skledar, ki je v skoku v višino pometel z vso konkurenco. Letvico je preskočil na 173 centimetrih. Zagotovo bo ta šolski rekord ostal nespremenjen še nekaj let.

Zaradi odličnega rezultata, pa se je Žiga uvrstil tudi na državno atletsko tekmovanje, ki je potekalo v sredo, 7. 6. 2023 v Slovenski Bistrici. Ob izredno močni in izenačeni konkurenci je dosegel fantastično 11. mesto, kar je najvišja uvrstitev naših učencev na atletskih državnih tekmovanjih. Že sama uvrstitev naših učencev na takšno tekmovanje je izjemen uspeh.

Čestitke vsem tekmovalcem                                                                               

Benjamin Lipnik

REZULTATI področnega tekmovanja

Ime in priimekUvrstitevDisciplina
ŽIGA SKLEDAR1. mestoSkok v višino (starejši učenci)
ALEKS KRÖPFL4. mestoTek 60 m (starejši učenci)
ŽAN CVILAK6. mestoSuvanje krogle (starejši učenci)
LUKA CVILAK7. mestoTek 300 m (mlajši učenci)
MARIJA FURMAN9. mestoSkok v višino (mlajše učenke)
VITA PLAJNŠEK10. mestoTek 300 m (mlajše učenke)
ZALA PERŠAK11. mestoSkok v daljino (mlajše učenke)
TOMAŽ KOREZ12. mestoTek 300 m (starejši učenci)
JULIA MASTNAK IVŠEK12. mestoTek 60 m (mlajše učenke)
MIHA MAGDIČ15. mestoSkok v višino (mlajši učenci)
OŽBEJ PERŠAK17. mestoTek 300 m (starejši učenci)
ŠTAFETA M 4 x 100 m6. mestoStarejši učenci
Dostopnost