V četrtek, 9. 3. 2023, smo z učenci prvih treh razredov izvedli tehniški dan z naslovom Bilo je nekoč. Z nami sta bili gospe Zdenka Pulko in Marija Skok, obe pravi mojstrici na svojem področju. Gospa Zdenka je učence popeljala v svet izdelave izdelkov iz šibja. Njene spretne roke in izdelek, ki je nastajal pod njenimi prsti, je marsikaterega učenca pustil odprtih ust. Tudi sami so se uspešno spoprijeli z izdelavo podstavka za lonce. Pri gospe Mariji pa je bilo delo malo lažje, saj otroci radi gnetejo, oblikujejo…  Ob prihodu v učilnico je prav prijetno dišalo. Učenci so navdušeno sledili navodilom za izdelavo ptičkov, polžkov in prestic. Z velikim veseljem pa pričakovali pečene izdelke. »Mmmmm, kako so dobri!«, je bilo pogosto slišati v učilnici. Ta dan so učenci spoznali tudi otroške igre, ki se jih danes skoraj več ne igramo. Najbolj zabavno je bilo peričkanje. Nekoč so skoraj vsak dogodek, dejavnost ljudje popestrili s petjem in plesom. Tudi pri nas je bilo tako. Zapeli in zaplesali smo otroške ljudske pesmi in plese in tako zaključili tehniški dan .