Na OŠ Žetale smo v soboto 18. 2. 2023 v okviru tehniškega dneva izvedli pustno povorko. Učenci do 5. razreda so se maskirali individualno, učenci višjih razredov pa so si izdelali skupinske maske.

Po šolski malici smo se zbrali pred šolo in se odpravili na povorko po Žetalah. Pridružili so se nam številni otroci in vzgojiteljice iz vrtca, starši in ostali občani. Povorko smo zaključili s pustnim rajanjem pred gasilskim domom. Članice Društva podeželskih žena so vse prisotne pogostile s krofi, za kar se jim iskreno zahvaljujemo. Prav tako se zahvaljujemo Občini Žetale, ki je prispevala praktične nagrade za najboljše skupinske, družinske in posamezne maske.

Upam, da se prihodnje leto zberemo v še večjem številu, v še bolj izvirnih maskah in da pustna povorka postane del tradicije našega kraja.