UNESCO je novembra 2019 razglasil 14. marec za Mednarodni dan matematike. Na ta dan v sodelovanju z Mednarodno matematično unijo vsako leto po vsem svetu potekajo matematično obarvani natečaji in drugi dogodki. DMFA je tudi letos povabil učence osnovnih in srednjih šol, da sodelujejo z ustvarjanjem plakatov, videoposnetkov, poezije ali drugih del, ki na izviren način prikazujejo kako matematika izboljšuje svet.
S svojim pogledom na svet matematike so na natečaju sodelovali učenci 3., 5., 7. in 8. razreda pod vodstvom mentoric dr. Iris Merkač, Polone Gojkošek in Jasne Vigec. Njihova dela smo razstavili na šoli in jih prijavili na krovni natečaj DMFA Slovenije. Najzanimivejši izdelki bodo nagrajeni s simboličnimi nagradami.