SEN KRESNE NOČI

V petek, 16. 11. 2018, so si učenke in učenci v sklopu gledališke dejavnosti, mladinskega pevskega zbora, izbirnih predmetov ansambelska igra, gledališka umetnost in angleščina v večernih urah na Drugi gimnaziji v Mariboru ogledali muzikal Sen kresne noči. Nad odlično glasbeno predelavo Shakespearove romantične komedije o ljubezni in težavah, ki jih ta lahko povzroča, so bili več kot navdušeni in v družbi EST –mladinskega gledališča, ki že več kot petindvajset let uprizarja muzikale v angleškem jeziku – so preživeli lep in prijeten večer.

S.P.

hdr

Talumove ugankarske dogodivščine

V letošnjem šolskem letu naša šola sodeluje v tretjem knjižnem projektu za učence, ki ga izvaja podjetje Talum iz Kidričevega za učence in učenke šol v regiji, nosi pa naslov Talumove ugankarske dogodivščine. Ob tovarniškem prazniku, ki so ga praznovali 21. novembra, so učencem šol, sodelujočih v projektu, podarili ugankarske knjige, ki so prilagojene starostni skupini otrok (Uganke iz dežele škratov – 1. triada, Uganke iz dežele palčkov – 2. triada, Uganke Marka Pola – 3. triada).

Vsi učenci naše šole so prejeli svoj izvod knjige – učenci od 1. do 5. razreda pri podaljšanjem bivanju, od 6. do 9. razreda pa pri pouku slovenščine.

Knjige bomo vključili tudi v bralno značko, za vsako triado pa bomo podjetju Talum do začetka januarja poslali po eno vprašanje, povezano s knjigo, ki so jo učenci prejeli. S pomočjo projekta, v katerem bodo učenci brali pustolovsko knjigo in reševali uganke, bodo krepili svojo inovativnost, ustvarjalnost in drugačen način razmišljanja. Knjižni projekt je bil 22. novembra v okviru Debatne kavarne predstavljen tudi na 34. slovenskem knjižnem sejmu v Ljubljani (knjige so bile izdane pri založbi LITERA). Knjige bodo na voljo tudi učiteljem in ostalim strokovnim delavcem, da bomo lahko tudi mi preizkusili svojo iznajdljivost pri lomljenju ugankarskih orehov.

Podjetju Talum se za podarjene knjige zahvaljujemo, s projektom pa bomo nadaljevali v mesecu marcu, ko se bodo devetošolci pomerili še v Alu kvizu.

Saša Peršoh, skrbnica projekta