Tradicionalni slovenski zajtrk

Tradicionalni slovenski zajtrk na OŠ Žetale

Kot že nekaj let zapovrstjo smo tudi letos, tretji petek v novembru, dan začeli s Tradicionalnim slovenskim zajtrkom. To je projekt, ki poteka v vseh šolah in vrtcih, ta dan pa je razglašen tudi za DAN SLOVENSKE HRANE. Ob pol osmih smo sedli za mize in si postregli s kmečkim kruhom, z medom in maslom. Pojedli smo tudi jabolko z lokalne pridelave. Dan smo nadaljevali z naravoslovnim dnem. Učencem od 6. do 9. razreda je g. Ber, lokalni pridelovalec jabolk, jagod in paprike, najprej predstavil svojo kmetijsko dejavnost in nam pojasnil prednosti lokalno pridelane hrane. Obiskal nas je tudi čebelar g. Silvo Bukšek. Sledilo je delo v delavnicah. Učenci so se pogovarjali z gospo Marijo Krušič o zajtrku nekoč in danes, obiskali kmetijo Skok, pripravili svečan pogrinjek ter kuhali in pekli zdrave jedi. Ena skupina učencev je raziskovala, koliko sladkorja zaužijemo s pitjem sladkih pijač. Ob 10. uri  smo v šolski avli, tako kot v številnih šolah po Sloveniji, zapeli Slakovo pesem Čebelar.

koordinatorka dneva
… s pemijo otrok vrtca in učencev šole, pod mentorstvom učiteljice Brigite Luteršmit.,