Eurydice

Fakulteta za šport UL je v sodelovanju s Slovensko tiskovno agencijo v torek, 22. 9. 2020 gostila novinarsko konferenco z naslovom “Občuten upad gibalne učinkovitosti in naraščanje debelosti slovenskih otrok v času COVID-19”, ki si jo lahko ogledate preko spleta.

Analiza podatkov meritev šol kaže, da so otroci od 1. do 9. razreda v Sloveniji v najhujši krizi telesnega in gibalnega razvoja vseh časov. Omejevanje gibanja zaradi razglašene epidemije kaže na slab obet tudi za razvoj otrok na drugih področjih. Na novinarski konferenci so strokovnjaki s Fakultete za šport poskušali ugotoviti, zakaj je prišlo do tako drastičnega upada telesnih zmogljivosti otrok in kakšni so predlagani ukrepi za čimprejšnje reševanje nastalih razmer.

Eurydice

Vir: Fakulteta za šport in STA, 22. 9. 2020